LAHTIOLEKUAJAD PÜHADEL

    22.06                  08.30 – 12.30

23.06 – 26.06           Suletud

HEAD JAANIPÄEVA!

Liikluskindlustus

Liikluskindlustus on kohustuslik vastutuskindlustus. Veebist ostes soodsamalt ja poliis kohe kätte!

Osta liikluskindlustus

Liikluskindlustusandja hüvitab sõidukiga kolmandale isikule põhjustatud liikluskahju sõiduki valdaja eest. Liikluskindlustuse lepingu täpsemad tingimused on sätestatud liikluskindlustuse seaduses. Kohustuslik liikluskindlustus kehtib Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriikides, Šveitsi Konföderatsioonis ja rohelise kaardi väljastamise korral rohelisel kaardil märgitud muudes riikides.

Tähelepanu!
Alates 1. juunist 2022 sõlmitud liikluskindlustuse lepingu rohelised kaardid ei kehti Venemaal, Valgevenes ja Iraanis.

Lepingu sõlmimine

Kõige kiiremini ja lihtsamini saate liikluskindlustuse lepingu sõlmida meie kalkulaatori vahendusel. Sisesta sõiduki registrinumber, vaata hinda, tasu arve ja leping ongi sõlmitud.

Hinnapakkumist võib küsida e-kirjaga siit või helistades E-R 8.30-17.00 numbrile +372 6 410 436. Saadame arve e-posti või tavapostiga ning poliis hakkab kehtima pärast makse laekumist.

Enne lepingu sõlmimist palun tutvu liikluskindlustuse lepingueelse teabega.

Lepingu lõppemine

Kindlustusleping sõlmitakse eeldusel, et see kehtib kogu kindlustusperioodi jooksul.

Kindlustuslepingu ennetähtaegse lõpetamise soovist palume kirjalikult vähemalt 5 tööpäeva ette teatada. Tagasimaksmisele kuuluvast summast arvestatakse maha administratiivkulu 3 eurot.

Lepingu ennetähtaegse lõppemise põhjused

Sõiduki (sh ajutine) kustutamine liiklusregistrist, sõiduki vargus, sõiduk on hävinud, sõidukit ei saa tehnilisel põhjusel enam kui ühe kuu jooksul kasutada või lõpeb leping, mille alusel kindlustusvõtja sõidukit kasutas.

Mis ei ole lepingu lõpetamise aluseks?

  • Sõiduki omaniku muutumine. Kui sõiduki omanik muutub, siis läheb kindlustusleping uuele omanikule või liiklusregistrisse kantud vastutavale kasutajale üle. Kindlustusvõtja ei saa kindlustusandjalt nõuda lepingu lõpetamist, tuues põhjuseks sõiduki plaanitava müügi.
  • Teise kindlustusandja soodsam pakkumine. Liikluskindlustuse lepingu kindlustusandjat saab vahetada pärast jooksva kindlustusperioodi lõppu.

Roheline kaart

Roheline kaart on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument välismaal. Roheline kaart on kohustuslik rohelise kaardi süsteemi liikmesriikides, mis pole Euroopa Liidu ega Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigid.

Alates 01.07.2020 muutub rohelise kaardi vorm ning rohelised kaardid trükitakse edaspidi valgele paberile ühepoolselt. Roheline kaart loetakse kehtivaks ainult siis, kui see on TRÜKITUD kujul ja peab alates 01.07.2020 olema trükitud valgele paberile. Enne 1. juulit 2020 väljastatud rohelised kaardid kehtivad edasi sellistena, nagu need väljastatud on.

Seega on alates 1. juulist 2020 olukord, kus Eesti registris oleva sõiduki suhtes võib olla:

  • rohelisele paberile trükitud roheline kaart 2 lehel (1 roheline leht kahepoolselt trükitud tekstiga ja 1 valge leht kahepoolselt trükitud tekstiga), kui see on väljastatud enne 1. juulit 2020
  • valgele paberile trükitud roheline kaart ühel lehel (1 valge leht ühele lehe poolele trükitud tekstiga), kui see on väljastatud 1. juulil 2020 või hiljem

Telli roheline kaart

Kaardi saamiseks helistage +372 6 410 436 või kirjutage e-posti aadressile liiklus@inges.ee. Rohelise kaardi väljastab AS Inges Kindlustus oma klientidele TASUTA, va piirkonnad Venemaa, Valgevene ning Iraan.

Roheline kaart on kohustuslik järgmistes riikides: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bulgaaria, Bosnia ja Hertsegoviina, Valgevene (kuni 31.05.23), Horvaatia, Iisrael, Iraan, Maroko, Moldova, Makedoonia, Rumeenia, Serbia ja Montenegro, Suurbritannia, Tuneesia, Türgi, Ukraina ja Venemaa (kuni 31.05.23).

Roheline kaart ei ole kohustuslik, kuid on soovitatav järgmistesse riikidesse sõitmisel: Austria, Belgia, Küpros, Tšehhi, Saksamaa, Taani, Hispaania, Prantsusmaa, Soome, Kreeka, Ungari, Itaalia, Iirimaa, Island, Luksemburg, Leedu, Läti, Malta, Norra, Holland, Portugal, Poola, Rootsi, Slovakkia, Sloveenia, Šveits.

Kui soovite sõita Venemaale, Valgevenesse või Iraani, siis soovitame piiri ületades osta piirikindlustuse.