Liikluskindlustus

Liikluskindlustus on kohustuslik vastutuskindlustus. Veebist ostes soodsamalt ja poliis kohe kätte!

Osta liikluskindlustus

Liikluskindlustusandja hüvitab sõidukiga kolmandale isikule põhjustatud liikluskahju sõiduki valdaja eest. Liikluskindlustuse lepingu täpsemad tingimused on sätestatud liikluskindlustuse seaduses.

Lepingu sõlmimine

Kõige kiiremini ja lihtsamini saate liikluskindlustuse lepingu sõlmida meie kalkulaatori vahendusel. Sisesta sõiduki registrinumber, vaata hinda, tasu arve ja leping ongi sõlmitud.

Hinnapakkumist võib küsida e-kirjaga siit või helistades E-R 9.00-17.00 numbrile +372 6 410 436. Saadame arve e-posti või tavapostiga ning poliis hakkab kehtima pärast makse laekumist.

Enne lepingu sõlmimist palun tutvu liikluskindlustuse lepingueelse teabega.

Lepingu lõppemine

Kindlustusleping sõlmitakse eeldusel, et see kehtib kogu kindlustusperioodi jooksul.

Kindlustuslepingu ennetähtaegse lõpetamise soovist palume kirjalikult vähemalt 5 tööpäeva ette teatada. Tagasimaksmisele kuuluvast summast arvestatakse maha administratiivkulu 5 eurot.

Lepingu ennetähtaegse lõppemise põhjused

Sõiduki (sh ajutine) kustutamine liiklusregistrist, sõiduki vargus, sõiduk on hävinud, sõidukit ei saa tehnilisel põhjusel enam kui ühe kuu jooksul kasutada või lõpeb leping, mille alusel kindlustusvõtja sõidukit kasutas.

Mis ei ole lepingu lõpetamise aluseks?

  • Sõiduki omaniku muutumine. Kui sõiduki omanik muutub, siis läheb kindlustusleping uuele omanikule või liiklusregistrisse kantud vastutavale kasutajale üle. Kindlustusvõtja ei saa kindlustusandjalt nõuda lepingu lõpetamist, tuues põhjuseks sõiduki plaanitava müügi.
  • Teise kindlustusandja soodsam pakkumine. Liikluskindlustuse lepingu kindlustusandjat saab vahetada pärast jooksva kindlustusperioodi lõppu.

Roheline kaart

Roheline kaart on kehtivat liikluskindlustust tõendav dokument välismaal. Roheline kaart on kohustuslik rohelise kaardi süsteemi liikmesriikides, mis pole Euroopa Liidu ega Euroopa Majanduspiirkonna lepinguriigid.

Telli roheline kaart

Soovi korral edastatakse roheline kaart koos liikluskindlustuse lepinguga e-mailile. Kui roheline kaart on kadunud, siis helistage palun +372 6 410 436 või kirjutage e-posti aadressile liiklus@inges.ee. Rohelise kaardi väljastab AS Inges Kindlustus oma klientidele TASUTA.

Roheline kaart on kohustuslik järgmistes riikides: Albaania, Andorra, Aserbaidžaan, Bulgaaria, Bosnia ja Hertsegoviina, Horvaatia, Iisrael,  Maroko, Moldova, Makedoonia, Rumeenia, Serbia ja Montenegro, Suurbritannia, Tuneesia, Türgi, Ukraina.

Roheline kaart ei ole kohustuslik, kuid on soovitatav järgmistesse riikidesse sõitmisel: Austria, Belgia, Küpros, Tšehhi, Saksamaa, Taani, Hispaania, Prantsusmaa, Soome, Kreeka, Ungari, Itaalia, Iirimaa, Island, Luksemburg, Leedu, Läti, Malta, Norra, Holland, Portugal, Poola, Rootsi, Slovakkia, Sloveenia, Šveits.

Euroopa Majanduspiirkonna Lepinguriigid on teatanud rohelise kaardi süsteemi lepingu lõpetamisest Venemaa ja Valgevenega. Alates 1. juunist 2023 ei kehti Eesti sõidukile väljastatud roheline kaart Venemaal või Valgevenes. Alates 18.03.2023 AS-is Inges Kindlustus sõlmitud lepingute roheline kaart ei kehti Venemaal ega Valgevenes.